WR06X4871FTL
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
WR06X4871FTL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 4.87 kΩ ±1 % 100 mW ±100 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance4.87 kΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±100 ppm/℃